wzčesky english deutsch polski en espanol italiano

Aktuální informace


12.6.2012 - V sobotu dne 9. června se konala Klubová výstava v Kolesách u Pardubic. Přihlásila jsem obě naše holky - Robí a Bibinku. Téměř celou cestu nám pršelo, až jsem měla obavy, jaké počasí nás tam čeká. Naštěstí bylo pod mrakem, ale pak vylezlo sluníčko, tudíž se výstava povedla. Setkala jsem se se spoustu úžasnými lidmi. Robinku jsem vystavovala já a Bibi manžel. Obě byly ve třídě otevřené, kde bylo celkem přihlášených 27 fen. Posudek Bibinky zní: Bílá fena, krásná hlava, tmavé oči, tmavý nos, správně položená ramena dozadu, díky nimž má fena fezkou přední frontu, celkově dobře vyvážená – VD. Posudek Robinky: žíhaná fena s bílou náprsenkou, jednou bílou ponožkou na přední noze, velice silná hlava, přesto samičí, dobrá síla spodní čelisti, dobrá široká přední fronta, dobrá hloubka hrudníku, dobrá hřbetní linie, předvedení a pohyb dobrý – VD.


 

     


Děkuji za nádherné fotky Tomášovi Helískovi

a Slávkovi Janouškovi

a pár našich fotek

Minulý týden v sobotu 2.6. se konala Krajská výstava ve Zlíně. Přihlásila jsem po delší době Bibinku - dceru naší Robinky a Maxe (Sharoc Star Gladiator). Bylo přihlášeno celkem 5SBT. Posuzovala mezinárodní rozhodčí Vladimíra Tichá. Posudek Blance Bijou zní: 2-letá fena, delšího rámce, výborná hlava a ucho, výborné předhrudí, pravidelný pohyb, výborné hrubité srsti. Byla oceněna V1, Krajský vítěz, Vítěz třídy.
     

Dne 19.května přišla SMS od páníčků Amynky a Bastra, že Amy složila úspěšně zkoušky ZZO a BH! Bastr s Peťou mají za sebou ZZO, IPO-V, BH a APr-1. Mooooc vám ještě jednou gratulujeme! Mám z vás radost.
Na dětech a hafanech vidíme, jak čas rychle letí… Dne 12.5. slavil „béčkový“ vrh krásné 2. narozeniny. Ještě jednou vše přejeme vše nejlepší a hlavně spokojený život s páníčky a zdravíčko.


 


Před měsícem přišly nové fotky a info o Bixíkovi. Omlouvám se, že přináším foto tak pozdě, měli jsme v rodině jednu smutnou událost. Tímto ještě jednou moc děkuji za super fotky, udělaly mi velikou radost.
     


 
.. dále i od Honzy, majitele Cronyho (Ronyho)…
     


8.5.2012 - Minulý týden v sobotu se konala Klubová výstava SBT v Mladé Boleslavi. Bohužel jsem nemohla jet, což mě dost mrzelo kvůli tomu, že tam neuvidím Robinčinu dceru z prvního vrhu Amynku. Jela moje kamarádka Eva, která má ode mne Bomíka, jehož též vystavovala. Celý den jsem byla nervózní, protože nejsem zvyklá jednak nechávat vystavovat Robču samotnou a jednak být bez ní. Posuzovali slovenští rozhodčí – psy P.Seman a feny R. Kanás. Napřed šel Bombero, který získal známku VD. Amynka a Robí se setkaly spolu ve třídě otevřené. Amy získala hezkou známku VD a Robí postoupila do nejužšího výběru, kdy se rozhodovalo o první čtyři místa. Nakonec získala známku V s posudkem: 4,5letá fena, výborné velikosti a správného rámce, velmi pěkná hlava, těsný nůžkový skus, korektní horní linie, široký a hluboký hrudní, osvalení vzadu by mělo být výraznější, pěkný prostorný pohyb. Děkuji tímto ještě jednou za krásný fotky Petrovi a Verči, majitelce Amynky a ještě jednou velká gratulace Bastrovi, kterému se podařilo ve třídě pracovní získat CAC! a také díky pí Maredové za nádherný fotky z výstavy…
     

     


22.4.2012 - Minulý týden se konala v Ostravě Národní výstava psů. Posuzoval rozhodčí K. Hořák. Tohoto rozhodčího jsme ještě neměli, tak jsem byla zvědavá, jak vůbec dopadneme. Ve třídě otevřené jsme získali excellent 1, CAC! Mám velkou radost. Posudek zněl: 4,5letá fena, výborná hlava, tmavé oko, dobré ucho, dobrý hrudník i kostra, výborné úhlení, perfektně nesený ocas, měkčí hřbet po štěňatech.
     
Bomík (Bombero) - Robinčin syn (ze spojení Robigalla z Hambalek Bušín x CH.Sharoc Star Gladiator) dopadl hůře, protože p. rozhodčímu se líbily spíše mohutnější typy. Byl ohodnocen známkou dobrá. Posudek: 21 měs. Pes, nůž.skuk, jemná hlava, kostra, krásné tmavé oko, správné ucho, výborný předhrudník, slabá výž. kondice.
     
Krásné fotky poslala Danielka, majitelka Márvynka (Césara)… Dani, díky…a brzy na viděnou! Už se moc těšíme.
     
Více fotek Márvyho a jeho psích kamarádů


3.4.2012 – Včera večer přišel mail od Kristi, majitelky Bixíka. Píše, že Bixík je pohodový pejsek a dle majitelky a i fotek je vidět, že má krásnou stavbu těla. Se svými páníčky chodí pravidelně běhat a na cvičák. Vzhledově je dost podobný po své mámě Robince. Je z vrhu B ze spojení Robigalla z Hambalek Bušín a Sharoc Star Gladiator.
     


29.3.2012 - Krásné fotky z posledního vrhu Ronyho (Cronyho) přišly od Honzy. Díky za super fotky a pravidelné info o Roníkovi.
     

     


A dále i o Amynce a jejím kamarádovi Bastrovi z procházek a ze cvičáku… Díky Petrovi a Verči za fotečky a držíme vám palce o víkendu! Na všechny se již moc těším na viděnou.
     

     


13.3.2012 - Krásné fotky a pravidelné info mi poskytuje má kamarádka Danča, která má Márvynka (Césara) spolu s přítelem Ondrou a jejich psím společníkem Morfíčkem. Dani díky moc za fotky a doufám, že brzy vyrazíme na procházku.
     

     

Další fotky


8.3.2012 - Minulý týden přišly fotky z České Lípy, kde žije se svými páníčky a parťákem Bastrem šikovná fenečka Amynka.
     

     
... a zároveň došly i fotky Joeyho (Atticuse), který se svým pánem žije v Náchodě. Je to též velmi šikovný a krásný pes.
     

     

Moc vám děkuji za krásný fotky a pravidelné info o vás.


14.2.2012 - dnes přišly mailem dvě fotky majitele Cronyho ve věku 4,5měsíce. Moc díky za zprávy a krásný foto Ronynka.
   

Minulý týden jsem se po delší pauze zúčastnila MVP v Brně. Jelikož byly problémy s počítačem, přináším info až nyní.
Byli jsme přihlášení na neděli, kde posuzoval slovenský rozhodčí Bučko. Kromě mě jela i má kámoška s Bomberem, Robinčiným synem z druhého vrhu, kterého jsem též vystavovala..
Napřed jsem ve třídě otevřené předvedla poprvé Bomíka, který byl nejmladší v této skupině a bylo to poznat, tudíž dostal známku VD a jeho posudek byl: 21 měs. pejsek, jemnější, užší hlava, méně prostorný hrudník, korektně úhlený, dobrý pohyb.
Až kolem 14hod jsem se konečně dostala na řadu já s Robinkou. V kruhu samých černých fen jsme se k mému velkému překvapení umístili V4! Bohužel se nám nepodařilo shodit ještě nějaké kilo, ale i tak jsem nadmíru spokojená s výsledkem. Panu rozhodčímu se Robinka líbila, zněl tak i posudek: dospělá fena, s vyšší váhou, ale hezké hlavy, korektní úhlení, hezky předvedena.
     
     

Zhruba před třemi týdny přijel na procházku Laďa s Bellinkou a Evča s Bomíkem. Hafani se venku slušně vyřádili, ani fotit se pořádně nedalo :-)
     
Pár dní poté dorazila i Danielka s přítelem Ondrou a Márvynkem(Césarem). Jelikož Robí hárala, tak nechali Morfíka doma…


 


18.1.2012 - Již minulý týden přišly fotky céčkového kluka Márvyho a jeho smečky ze zasněžené Bečvy… Dani moc děkuji za super foto a těším se brzy na viděnou.
     

     

     


7.1.2012 - O víkendu poslal majitel Cronyho (Ronyho) nové fotky, který žije ve Frýdku –Místku. Honzo, děkuji za krásný fotky a pravidelné informace o Ronynkovi.
     

   


1.1.2012 - Zde pár fotek, jak si užíval Silvestra a sněhu malý sněhomil César (Márvy) se svými páníčky a psími parťáky:
Marvy na sněhu


24.12.2011 - Štědrý den proběhl pro naše děti - Radečka a hafany relativně v klidu. Všichni si užili dárečků, jen hafany jsem nestihla vyfotit se svými dárky. Největší radost mi udělal dárek, který přišel s předstihem poštou 2 týdny před Vánoci, a to od majitelů Amynky! Moje zvědavost nezvítězila a dárek jsem rozbalila až pod stromečkem. Dostali jsme nádherný fotokalendář Amynky, Bastra a jejich páníčků. Ještě jedno velké díky Verči a Peťovi za tak překrásný dárek, který mne zahřál u srdíčka.
     


23.12.2011 - Den před Štědrým dnem přijeli páníčci s Márvynkem a jeho psím parťákem Morfíkem. Vzala jsem jen Robí a Bibinku a šli jsme na procházku. Byli jsme venku necelou hodinu, což bohatě Márvymu stačilo, protože byl z řádění se svou mamkou celý mokrý a byla mu zima. Procházku jsme si všichni náležitě užili i když fotek jsem nestihla udělat více..
     
Marvy na návštěvě 


15.12.2011 - Dnes přišel milý meil od majitelky Márynka (Césara): …“Jinak malej váží přes 5 kilo. Je to Obludka vybíravá, jeden den ohrnuje nos nad granulama a druhej den je zbaští. Na suchý granule na nás háže ksichtíky , tak to má buď s kapsičkou, konzervou, tvarohem, jogurtem atd. No a Mopíno mu to většinou dojede .Jinak je hodný, uštěkanej po Robince, ale jen při hře s Mopínem, tak se snažíme ho to trochu odnaučovat, aby nebyl tak uštěkaný.Potřeboval by určitě více pohybu, jenže já nechci aby se nachladil, takže chodíme tak na půlhodinové prochajdy. Občas pčikne, tak radši dávám majzla. Na vodítku už chodí krásně, je to šikula učenlivej. A miluje aportky, klacíky, balonky. Jinak je to zlatíčko…“no posuďte sami dle fotek :-) Dani, těším se na příští týden na setkání s vámi.
     


   

Další fotky Marvyho

... a doma


6.12.2011 - O víkendu měl manžel služební cestu do Frýdku-Místku, tak jsem se k němu připojila s tím, že navštívím Honzu a Roníka (Cronym). Dojeli jsme před dopoledne a vítání Robinky a Ronyho po 14 dnech bylo hlasité. Rony si mě ani nevšímal. Až později se hafani díky psím pamlskům zklidnili, jinak se provokovali a hráli si téměř celou dobu. Rony se za dva týdny, co odjel se svým páníčkem, hezky vytáhl a přibral. Chtěla bych ještě jednou poděkovat Honzovi za možnost vidět tak brzy Ronynka a za vynikající oběd a doufám, že brzy na viděnou.
     

     

návštěva u Roníka
Dobrá zpráva byla od bývalé majitelky Aurinky je, že našla nový domov v nedalekém Šternberku. Jsme rádi, že našla nový domov u hodných lidí, kteří mají čas se jí věnovat a mají ji rádi.


1.12.2011 - O víkendu v sobotu jsem se byla podívat na návštěvě u Césara (Márvyho), jak se zabydlel u nových páníčků a u svého psího kamaráda. Potkali jsme se náhodou venku, kdy šli z procházky. Vítání bylo dojemné. Márynek byl celou dobu, co jsem byla u nich na návštěvě, neúnavný. Celou dobu s ním byla sranda bo je to rošťáček každým coulem. Je vidět, že se má u vás dobře a že si rozumí s Morfíkem. Za ten týden, co jsem ho neviděla, povyrostl a je to kus chlapa  Ještě jednou děkuji za pozvání, výborný koláč a hlavně, že je Márvynek u vás
     


   

29.11.2011 - Konečně se dostávám po delší době k tomu, abych napsala pár řádků a přidala nějaké fotky. Oba naši kluci, jak Crony, tak César jsou už přes týden u nových páníčků. Jako první jel 16.11. César (Márvy) k mé kamarádce do Přerova. Kromě svých nových páníčků žije v domácnosti i s pejskem Morfíkem.
     
Crony (Rony) jel po Césarovi až v neděli. Myslela jsem, že do té doby mu bude smutno, ale naši hafani jej tak zabavili, že se taky pěkně rozjel. Crony je u svého páníčka ve Frýdku-Místku.
     

     
Dani, Honzo, jsem moooc ráda, že jsou kluci u vás. Vím, že jim dáte vše, co budou potřebovat – a to zázemí, lásku a hlavně, že je budete mít pořád rádi…


19.10.2011 - Vrh „A“ dnes slaví dva roky! Přejeme vše našim áčkovým odchovům hooodně štěstíčka, spousty radostí se svými páníčky a ať jim děláte jen samou radost…
 


17.10.2011 - Naši kluci mají k dnešnímu dni 24. dní. Crony má 1,4kg a César váží 1,6kg. Ve středu nás čeká další odčervení.
     

Kluci 24.den

Právě přišly aktuální fotky Atticuse (Joeyho) z procházky na Dobrošov. Děkuji tímto ještě jednou Adamově sestře Lucce za super fotky …
     

     

Včera večer přišly další krásné fotky z České Lípy, kde žije Amy se svým parťákem a svými páníčky. Peťo, Verčo, díky za nádherné fotky.
     


5.10.2011 – Dnes mají naši malí kluci 12dní. Tento den poprvé vidí a byli odčerveni. Přináším aktuální fotky našich kloučků. Jsou zde i fotky, jak odpadli včera večer po jídle :-)

CÉSAR - Reserve
   

CRONY - Reserve
   
   
aktuální foto


27.9.2011- O víkendy přišly nádherné fotky Amy a její rodinky. Děkuji vám za krásné obrázky a přejeme ještě jednou mnoho štěstí!
     

     

Amy a Bastr


MÁME ŠTĚŇÁTKA

Mimíšci se narodili v noci 23.9.2011. Máme dva kluky - jeden celý bílý a jeden zlatý s bílými znaky. Pejsci přišli na svět nakonec císařským řezem. Chci tímto poděkovat za vstřícnost panu doktorovi Pospíšilíkovi, který nám ochotně i přestože byla půlnoc pomohl.
     

štěníci .


19.9.2011 - Ozvala se mi majitelka Aurinky se smutnou zprávou. Bohužel musí z rodinných důvodu dát Aurinku pryč, byla by moc ráda, kdyby se pro ni našel nějaký hodný páníček, který by měl na ni čas a měl ji rád. Jde o dospělou fenku, která žije doma v rodině, je zvyklá na děti, veselá, hravá... Tato fenka není vhodná do chovu. V případě zájmu můžete kontaktovat mne nebo přímo majitelku Aurinky na její meil: skopalova.marcela@seznam.cz
     
Dnes je to 58. den od posledního nakrytí... Přináším aktuální fotky Robinky :-)
     


11.9.2011 - Dnes přišly další fotečky pro zlepšení nálady od Amynky a jejích páníčků. Děkuji za nádherný fotky, nemají chybu, moc mě potěšily. Hlavně ta poslední fotka se značkou :-) Držíme vám palce o víkendu!
     


 


6.9.2011 – Dnes už je Robinka březí 44.den. Naší těhulce se daří dobře, přibývá na váze, dokonce na procházky ji musím přemlouvat:-) jak moc se jí chce hýbat. Vybrala jsem pár aktuálních fotek. Moc jich není, protože naše hvězda se poslední dobou nechce fotit. Poslední fotka je s „kořistí“. Bere paničce botky vždy, když vítá a pak si je odnáší do pelechu nebo ven před barák, kde je pak musím hleda t:-)
     
     


31.8.2011 - včera večer přišly nové fotečky Amy z řádění na zahradě. Verči, Peti, děkujeme, moc nás fotky a info o vás potěšily :-) a přejeme hodně štěstí!
     


ČEKÁME ŠTĚŇÁTKA!


21.8.2011 – Plánovaný vrh C ze spojení Robigalla z Hambalek Bušín a Novy Roc Kosmo Snup Carbonarastaff – byla potvrzena březost! Sonografické vyšetření napřed ukázalo 5 štěňátek, opakované pak už o jedno méně. Necháme se tedy překvapit. Štěňátka čekáme kolem 21.9.2011.

 


17.8.2011 – Přišly nové aktuální, i starší fotky Atticuse (Joeyho), za které děkuji Lucce, Adamově sestře...
Více fotek Joeyho .
     
     
Zítra nás čeká sono, které nám ukáže, zda krytí bylo úspěšné, či nikoliv.
Více info poskytneme zítra.


3.8.2011 – Dne 1.8. je tomu už tři roky, kdy na svět přišel náš syn Radeček... Tak tedy ještě jednou hodně štěstíčka, zdravíčka, hodně milujících lidí kolem sebe a ať máš na tváří stále ten svůj krásný rošťácký úsměv...
   
O víkendu 23. - 24.7. se uskutečnilo krytí v Polsku krásným žíhaným pejskem Snupem. Chtěla bych tímto poděkovat Justyně, chovatelce za zprostředkování a Waclawovi za milé přivítání a za nocleh, který nám zajistil. Jestli bylo krytí úspěšné, se dozvíme kolem 18. 8.
     

Nowy Sacz (PL) .
Dne 21.7.2011 oslavila naše Robí krásné 4. narozeniny. Dostala spoustu dobrot a hračky. Přejeme Ti Robišku spoustu dalších krásných šťastných chvil s námi a hodně zdravíčka a snad i další krásný mimíšky :-)
 
Dva dny před Robinčinými narozeninami nás poctila svou návštěvou Bellinka z druhého vrhu... Přináším pár fotek vybraných fotek, víc ani nešlo pořídit, protože celá smečka neustále řádila, tudíž většina fotek je rozmazaných.
     


26.7.2011 – Dne 19.7. přišel meil s fotkama, který mě moc potěšil. Byl od Kristy a jejich člena rodiny Bixíka, který se se svou paničkou připravuje na zkoušky ZZO. Moc děkuji za zprávičky o vás a budeme vám držet palce. Zdravíme celou smečku :-)
     


PLÁNOVANÉ ZAHRANIČNÍ KRYTÍ SE USKUTEČNILO VE DNECH 23. - 24.7.2011
   


4.7.2011 – V sobotu přišlo milé překvapení v podobě SMSky a následně meil...
„... Dny strávené na cvičáku a hodiny cvičení komunikace mezi paničkou a fenkou přinesli první kýžené ovoce. Dne 3.7.2011 složila psovod Verča Tebrová s fenkou Amy Hentschelstaff zkoušku poslušnosti podle ZZO na výbornou ...“
Gratulujeme děvčata a určitě nězůstane jen u tohohle úspěchu....
   


29.6.2011 - O víkendu se konala Mezinárodní výstava psů v Brně, kde posuzovala STAB česká rozhodčí Olga Hrabáková. V silné konkurenci jsme dostali známku výborná bez pořadí... Posudek zněl: dobře předvedená fena, blahobytněší kondice, výborná hlava, správný rámec, rovný hřbet, dobrý pohyb.
Děkuji Pepovi Zoulovi z ch. s. Moravia-knight za super fotky.
     

     

Více fotek na rajce... .


21.6.2011 - pan Luďěk nám zaslal další fotky Albiho (Sanyho), kde na některých fotkách řádí se svým kamarádem. Když jsem se podívala na první fotku, myslela jsem, že vidím Robinku v tmavém provedení. Děkujeme za super fotky.
     

     


8.6.2011 - Konečně po více jak dvou týdnech, kdy jsem se intenzivně připravovala na státnice, které jsem úspěšně zakončila titulem Mgr. :-), jsou tu nové fotky a info...
Dnes jsem obdržela meil a po delší době i fotky Albiho (Sanyho) od jeho pána Luďka, který mi o něm napsal, že je moc hodný a šikovný pejsek, který dokonce nosí a zvedá věci:-) Za info a obrázky moc děkuji a posíláme pozdravy.
     

     

Více fotek Sanyho foto... .
Zároveň přišel i meil od Kristy, majitelky Bixíčka, kde mě mimo jiné informuje v meilu ... ......“Bixi je skvělý. Přes měsíc jsem s ním vůbec doma necvičila a přesto pěkně poslouchá. Na cvičáku si všichni myslí, že ho doma drezůruju, ale na to opravdu nemám čas. Je to v něm. Je ochotný pracovat a pracuje pro mě. Dělá mu to radost a mě také.“ Mám z vás radost a moc se těším na fotky. Pozdravuj celou rodinku a díky, že jste na mě mysleli při státnicích.

(c) 2009 Edita & Martin Jemelkovi, Henčlov
http://hentschelstaff.wz.cz/