wzčesky english deutsch polski en espanol italiano

 


13.5.2011 - V sobotu ráno jsme vyjeli lehce před sedmou. Cesta nám utekla rychle, místo nebylo problém najít, protože jsem tam nebyla poprvé. Ráda jezdím do Bratislavy, je zde hodně prostoru a pěkné prostředí. Na místě jsme potkali i Alenku s Poldíkem – polobratrem Robinky. Později jsme šly naše miláčky vyvenčit, kde si pěkně zařádili. Rozhodčí napřed posuzoval amstaffy, bullíky a minibullíky a pak naše plemena . Nejdříve nastoupila Alča s Poldou, kde dopadli ve třídě šampiónů na krásném V3! Alčo, gratulujeme ještě jednou! Zanedlouho jsme šly do kruhu my, kde ve třídě otevřené v konkurenci s černými fenkami získala Robinka krásné V2, res CAC. Posudek zní: téměř 4-letá fena, pěkná velikost, dobrý výraz, správný hřbet, dobrý pohyb. Chci tímto ještě jednou poděkovat mé nejlepší kamarádce, že mi dělala garde a také Alence, že nás nafotila. Holky, ještě jednou díky :-)
     


9.4.2011 - Ráno v 7 dojel k nám Pepa Zoula, který se s námi svezl na výstavu, kde nafotil spoustu krásných fotek. Cesta do Ostravy uběhla rychle, protože to nemáme daleko. Potkala jsem zde spoustu známých, tak čekání na řadu uteklo rychle. Začalo se posuzovat v půl 10, na řadu jsme přišli relativně brzo, kdy ve třídě otevřené bylo celkem osmi krásných fenek, převážně černé barvy. Robinka se pěkně předvedla, tak jsme nakonec skončily na prvním místě se známkou výborná 1, ale bez titulu. A to z toho důvodu, že má Robinka povolené mléčné žlázy...
     


Dne 18.3.2011 se konala výstava v polských Katowicích. Posuzoval Carlos de Guinea Martinez (ESP). Ve třídě otevřené se utkalo 6 krásných fen. Bohužel se konala na druhém konci stadionu demonstrace, kdy pálili jednu petardu za druhou, a mě se nepodařilo Robinku uklidnit. Byla v kruhu neklidná a nesvá a to se projevilo ve známce VD.
     


9.1.2011 - V pátek 7.1. se konala výstava v nedalekém Olomouci. Vzala jsem s sebou synka, kde na nás už čekala mamka, která mi ho pak hlídala. Na řadu jsme přišli kolem oběda. Ve třídě otevřené bylo přihlášeno celkem sedm fenek. Nečekala jsem to, ale Robí se krásně předvedla a to přineslo výsledek- výborná 1, CAC. Posudek zní: oko tmavé, skus nůžkový, dobrá velikost, výborná hlava i ucho, výborný krk i hřbet, výborné úhlení, užší chod vzadu. Po výstavě Robinka řádila s Radečkem v parku a pak se jelo domů.

Národní výstava Olomouc

   

   

     

     


20.11.2010 - Ráno mě nabrali kamarádi Lucka a Pavel S Aviškem a jeli jsme směr Nitra. Cesta byla v pohodě, dojeli jsme tam s předstihem a bez stresu. Pan rozhodčí přišel na čas a jako první šla na řadu Lucka s Aviškem, kde se umístili na krásném V4! Ještě jednou gratuluji! Než jsme šly na řadu, popovídala jsem si s Martinkou z ch.s.Minies, se Slavomírem z ch.s. Jayostaff a s dalšími. O něco později jsme šla do kruhu s Robinkou, kde nás bylo v kruhu 12 krásných fen, převážně černé barvy. Když vybíral čtyři feny na umístění, tak jako poslední 4. dlouho váhal mezi námi a černou fenkou, kterou nakonec vybral. Máme od něj krásný posudek: kvalitní fena, správné velikosti, krásná hlava, správné uši, dobré přední úhlení, silý krk a hrudník, úhlení zadních končetin výborné.

     


25.10.2010 - V neděli ráno jsem vyrazila s holkama. Brala jsem Bibinku jako garde Robince. Po cestě do Polska jsme nabrali Lucku s Pavlem a Aviškem
Zprvu vypadalo, že tam budeme brzo, jenže v Polsku nás čekaly překážky v podobě objížděk. Ale nakonec jsme místo vystavy našli. Posuzoval polský rozhodčí Andrzej Jendrasiak. Potkala jsem se zde s chovateli Kasiou a Andrzejs z ch.s. rozzbullnik kde jsme si příjemně popovídali. Dle rozvrhu to vypadalo, že přijdeme brzo na řadu, jenže zaučoval novou rozhodčí, tudíž se to pěkně protáhlo. Napřed šla Lucka s Aviškem, která ve třídě mladých dopadla s titulem nejlepší mladý pes! Luci, ještě jednou gratuluji! Za chvíli jsem šla já s Robí.
Posudek zní: správná velikost, výborného typu, ušlechtilá hlava, široce posazené oči ,dobře stavěná kostrai, volný pohyb, dobré úhlení nohou, dobrá příprava a prezentac - CWC!
Pak jsme se utkali shodou okolností v kruhu s Luckou a Aviškem o titul nejlepší pes plemene, získala jej Robinka - BOB! PO výstavě jsme nechali hafany před halou pořádně vyřádit a ještě za odměnu pak dostali pamlsky. výstava Polsko
Děkuji tímto Lucce a Pájovi za milou společnost a za fotky

     

     


11.10.2010 - V sobotu ráno jsme si udělaly s Evičkou, paničkou Bomíka, dámskou jízdu na výstavu do Českých Budějovic. Vyjely jsme kolem 5.h ranní. Na místo jsme dojely před 9.. Paní rozhodčí známkou výborná šetřila. Bylo hodně známek VD. Bomík i Bibinka byli ohodnoceni známkou nadějná. Pak jsem začala být pomalu jako na trní, jak dopadnu s Robí. Než jsme nastoupili do kruhu, musela Eva se štěníky odejít, protože by Robinka byla v kruhu nervózní. Jsem moc ráda, že se krásně předvedla. Robí, jsi pašáček!
Posudek Robinky zní: žíhaná fena, správné výšky, výborná síla kostry, výborně modelovaná hlava, tmavé oko, výborné ucho, výborné horní i spodní linie, správné úhlení a pohyb končetin.
V konkurenci osmi fen získala krásné druhé místo – V2, res. CAC!

     
Po výstavě jsme venku v areálu výstaviště nechaly vyřádit hafany u rybníka, kde jsem pořídila pár fotek. Bibi s Bomíkem se stačili jako správná prasákátka vyrochnit ve vysušeném rybníku. Robí se pro změnu nedobrovolně v rybníku vykoupala. No veselo. Domů jsme dojely za tmy po 7.. Smečka spala až do rána jak zabitá, včetně mě :-)
     

     
výstava Č. Budějovice


2010-10-01 Po 1h ranní nás nabral Evin přítel Petr s Bomíčkem a vyrazili jsme směr Celje. Dojeli jsme tam lehce po 7h. Výstava se konala v prvním patře výstavního pavilonu. Bylo tam hezké a čisté prostředí. Akorát mi vadilo, že tam někteří neurvalci kouřili. Bylo přihlášeno 88 staffíčků z Itálie, Španělska, Německa, Ruska, Itálie apod.
V první skupině šel Bombero a umístil se Very promising 1 (VN1)! Posuzování šlo rychle, tak zanedlouho jsem nastoupila já s Bibinkou a dopadli jsme též jako Bombero, tedy very promising1 (VN1). Rozhodčí si nás tam rovnou nechal a počkali jsme, až nastoupí Bombero a vybíral nejhezčí štěně plemene – získal jej Bomíček.
Ještě jednou veliká gratulace! Pak jsem nastoupila s Robinkou. Bohužel chvíli předtím někdo něčím bouchl, na což je Robinka citlivá, tak nastoupila do kruhu celá špatná a klepala se celou dobu. Nepodařilo se mi ji ničím utěšit. Ale i tak neměla velké šance, protože rozhodčí preferoval černou barvu. Robí získala krásnou známku exellent.
I tak jsem spokojená nadmíru s takovým úspěchem a jsem ráda, že jsem měla možnost se zúčastnit této výstavy.

     


 


Ráno před sedmou nás nabral v Henčlově Laďa s Bellinkou. Hafani se napřed museli pořádně přivítat, pak jsme mohli vyrazit. Posuzovala uznávaná rozhodčí a autorka knížky o Staffordšírských bullteriérů Jiřina Volšická Jako první na řadu šla Evča s Bomíčkem. Ten se umístil ve třídě štěňat VN4. O něco později jsme nastoupili my – Laďa s Belle a já s Blanche Bijou (Bibinkou). Bellinka skončila N2 a my za nimi N3. Posudek Bibinky zní: stěně vývoj. Odpovídá věku, pěkná hlava, krásně se předvádí.. pěkná hlava, krásně se předvádí.Ještě jednou gratuluji Evičce a Laďovi! Pak nastoupila Robinka a dopadla V2, res CAC! Posudek- žíhaná fena, výborného formátu, výborná hlava, nůžkový skus, správná krční, hřbetní linie, korektní pohyb, korektní hlava.

     

     


Dne 21.8. dojela ráno Evička s Bomíčkem, přesedlali do našeho auta a hurá pro Laďu a Belle do , kde už na nás čekali a valili jsme směr Bratislava. Výstava se konala na dostihové dráze. Nemilé překvapení nás tam čekalo v podobě malých, na sebe natěsnaných kruzích a kolem hlava na hlavě. Posuzoval srbský rozhodčí Rade Dakić. Na řadu šla první Evička s Bomíčkem ve třídě štěňat, kde byl z pěti psů nejmladší. Získal ocenění velmi nadějný 1!
Posudek zněl: velmi pěkně stavěný, pěkné uši a krk, pěkný předek, dobré plecia a výborný chrbat, dobré úhlení.
     
Zanedlouho jsem šla já s Bibinkou a Laďa s Bellinkou, kde v naší třídě puppy jsme byli jen tři.Bibinka pěkně držela, i Laďa se s Bellinkou moc snažili, proto pro nás bylo velkým překvapením, že jsme se umístili Blanche Bijou se známkou velmi nadějná 1 a Belle se známkou velmi nadějná 2.
Posudek Bibinky zněl - krásná hlava, pěkné uši, velmi pěkný předek, úhlení a dobrý chvost
     
A do třetice jsme šli do půl hodky s Robí do kruhu, kde měla velkou konkurenci v podobě černých feneček, proto mě potěšilo, že získala krásnou známku výborná.
Posudek Robinky - pěkná hlava, správný skus, elegantní krk, správný pohyb
     


8.2.2010 - Tento víkend se konala výstava DUO CACIB Brno. 25.7.2010 - První výstava od porodu štěníků. V neděli jsme se vydali do Polského Bedzinu na V. Krajowa Wystawa Psów Rasowych - National Dog Show (CAC), kde skončila Robí se známkou excellent 3. Posuzoval slovenský rozhodčí Pavel Masaryk.

 


8.2.2010 - Tento víkend se konala výstava DUO CACIB Brno. V sobotu 6.2.2010 posuzoval český rozhodčí pan F. Polehňa (CZ). V tento den byla vysoká účast staffíčků – celkem 94! Tento rozhodčí nás posuzoval i loni na Slovensku, tudíž jsem věděla, že dbá hodně na dobré předvedení. Byli jsme ve třídě otevřené, kde bylo 13 fen a naše Robinka se umístila poprvé na krásném 1. místě – CAC, res. CACIB. V prvním okamžiku obrovská radost, slzy v očích a dojetí a dobrá nálada až do druhého dne. Posudek: Oko tmavé, skus nůžkový, dobrý typ, dobrá hlava i ucho, výborný hřbet i krk, výborné úhlení i pohyb.

   

   

Robinka uviděla manžela a už nechtěla pěkně stát. Naštěstí se podařilo panu Lahodovi pořídit pár fotek. Děkuji mu za krásné fotky.

V neděli 7.2.2010 bylo přihlášeno 87 SBT. Posuzoval zahraniční rozhodčí - pan Kevin Brown (DK). Jeho posuzování bylo delší, tudíž jsme šli na řadu až po 14hod. Dával si záležet na dobrém předvedení a hlavně pohybu. Proto známkou výborná šetřil, hodně psů mělo známku VD. Také preferoval černou a proto mě potěšilo, že jsme dostali výbornou. Sice jsme postoupili do užšího kruhu, ale tím to pro nás skončilo. Přesto jsem velmi spokojená s výsledkem Posudek: 2,5 of good size, well made head, well placed ears eyes, ok in neck, could be stronger in pasterns, nice body and topline, teil set ok, well angulated behind, moved ok.

   


13.1.2010.- První výstava v roce 2010 v nedalekém Olomouci. Cesta do Olomouce vzdálené asi 20km probíhala za hustého sněžení skoro hodinu. Spíše než na výstavě jsem si ale připadala jako na popisném svodu. Byla to první výstava, kde jsem zažila měření výšky v kohoutku. Kromě toho také pečlivě prohlížel zuby a kvalitu srsti a samozřejmě předvedení a pohyb. Rozhodčí pan Miroslav Václavík posuzoval velmi přísně a proto známka výborná byla velmi málo. Třída otevřená - 9 fen - 4.místo se známkou velmi dobrá jen z toho důvodu, že byla Robinka doštípaná na krku od Amynky, kterou jsme ještě měli doma. Do posudku napsal k Robince: dobrý formát, hlava úměrná kostře, korektní skus, standardní hrudník, srst na hlavě ve výstavní kondici

   

   

Tímto bych chtěla poděkovat Ivaně Mrňákově z chovatelská stanice Macy Gray, která nafotila krásný fotky. Ivo, díky. A také majitelce Aury, která se jela na výstavu podívat a taky nafotila pěkné fotky. Děkujeme Marci. Na výstavě jsme potkali Robčinu sestru Ruminu. To je podoba :-) . Zpáteční cesta opět za hustého sněžení, ale hlavně, že jsme dobře dojely. Robince to bylo celkem jedno a po naročném dni se cestou prospala.

   
Výstavy: ROBIGALLA Z HAMBALEK BUŠÍN

  Datum Místo Ocenění Rozhodčí  
26.9.2009

Wroclaw-PL

Mezinárodní výstava

V3 Zakrzewska
12.9.2009

Kolesa u Kladrub

Klubová výstava SBT

Výborná T. Deres

29.8.2009

Mladá Boleslav

Interdog Bohemia Mezinárodní výstava

V2, res. CAC Beradze

22.8.2009

Brno

Brněnská krajská výstava psů

V1,VT P. Řehánek
16.8.2009

Bratislava

Mezinárodní výstava duodanube

V4 F.Polehňa
9.8.2009

Ostrava

Krajská výstava

V1, KV S. Bučko

25.7.2009

Brno-Žebětín

Krajská výstava

V1,VT Ubrová

5.7.2009

Bielsko-Biala-PL

Beskidzka wystawa

V1, VT, CWC  

27.6.2009

Brno

Mezinárodní výstava Intercanis

V2, res. CAC V. Tichá

20.6.2009

Rybníky u Dobříše

Speciální výstava SBT

Výborná  

13.6.2009

Klatovy

Národní výstava

V3 H.Vojáčková

15.5.2009

Zlín

Krajská výstava

V1, VT  

9.5.2009

Ostrava

Slezská výstava psů

V1,VT,KV V. Veverková

4.4.2009

Ostrava

Národní výstava psů

V2, res. CAC Daňková
28.3.2009

Nitra

Nitracanis

V3 F. Szalai
8.2.2009

Brno

Mezinánárodní výstava psů ČMKU Duo

V2, res. CAC Kubala
7.2.2009

Brno

Mezinárodní výstava psů ČMKU Duo

V2, res. CAC Seman
24.1.2009

Trenčín

Mezinárodní výstava psů

V2., res. CAC Kubala
18.10.2008

Brno

Moravskoslezská národní výstava psů

V3 Broukal

 

 

(c) 2009 Edita & Martin Jemelkovi, Henčlov
http://hentschelstaff.wz.cz/